Ledig stilling: Hovedtrener / Elitetrener

Vi ser etter en erfaren, kunnskapsrik og engasjert hovedtrener som ønsker å videreutvikle Skjetten Svømming til neste nivå og prege norsk svømming i årene som kommer. Vi er i ferd med å skifte klubbnavn og du ønsker å være med i en svært kreativ og utviklende prosess.

Planlagt oppstart fra august 2019.

SSK Skjetten Svømming er en av Norges største svømmeklubber og hadde ved årsskiftet 2400 medlemmer innen svømming og triatlon. Trenings- og konkurransepartiene teller ca 140 utøvere. Klubben er i en spennende utvikling, hvor du vil være med å legge rammene for en helt ny klubb. Medlemstallet vokser og vi har svømmere på landslaget. Klubben har en heltidsansatt daglig leder, to fulltidstrenere og 4 fulltidsansatte i svømmeskolen, samt en rekke gruppetrenere og kursinstruktører. Vi har et profesjonelt trenerteam som samarbeider aktivt med landslagsledelsen og andre klubber. Hovedmål for SSK Skjetten Svømming er at vi skal være den mest attraktive idrettsklubben på Nedre Romerike.

 

Vårt verdigrunnlag er Felleskap – Glad – Dyktig – Dristig

 

Hovedoppgavene som ligger til stillingen er:

  • Overordnet ansvar for klubbens konkurransevirksomhet, herunder årsplanlegging og terminlister for alle
  • Faglig autoritet innenfor det sportslige i klubben, både på land og i vann
  • Daglig treneransvar for klubbens øverste parti, samt deltagelse på stevner og treningsleire
  • Administrative oppgaver knyttet til trening, stevner og treningsleire/samlinger
  • Hovedtrener rapporterer til daglig leder

 

Kvalifikasjoner

  • Erfaring som svømmetrener på høyt nasjonalt eller internasjonalt nivå
  • Gode pedagogiske og kommunikative ferdigheter til å motivere til læring og utvikling
  • Gode samarbeidsevner med svømmere, foreldre og kollegaer vektlegges
  • Dokumentert faglig kompetanse, både praktisk og teoretisk

 

Vi tilbyr en spennende og utfordrende stilling i en klubb med høy sportslig aktivitet og ambisiøse mål. Klubben oppmuntrer til faglig utvikling og individuell videreutvikling for den enkelte trener.

 

Vi tilbyr konkurransedyktige betingelser i en godt driftet og solid klubb.

Søknadsfrist 02.april 2019.

 

 

Søknad med CV sendes til fungerende daglig leder Ragnhild Engen på e-post: ragnhild@ssk.no.

Spørsmål om stillingen kan rettes til fungerende daglig leder Ragnhild Engen (96797065).